Czy wiesz, że nasze Szczoty powstają w harmonii z naturą i dbałością o środowisko? Szczoty produkowane są w małej polskiej manufakturze, gdzie dużą wagę przywiązuje się do detali. Każda Szczota powstaje bez pośpiechu, jest ręcznie robiona z wyjątkową starannością tak, by sprostać Twoim oczekiwaniom. Do produkcji Szczot używane są wyłącznie ekologiczne i naturalne materiały takie jak sezonowane drewno bukowe, drewno tekowe, włókna roślinne oraz naturalne włosie.
Nasze Szczoty nie zawierają sztucznych barwników, lakierów i kleju. Kształt każdej ze Szczot został stworzony tak, by wygodnie leżały w dłoni podczas szczotkowania. Zaprojektowałyśmy też dla Was specjalne woreczki wykonane z ekologicznej bawełny Fair Trade, które służą do przechowywania Szczot, w których Szczota oddycha i jest bezpieczna. O tym jak dbać o Szczotę, by służyła Ci jak najdłużej, dowiesz się tutaj. Przedstawiamy Wam nasze cztery Szczoty- Charlie, Willy, Bobby i Pepe, które zostały zaprojektowane specjalnie po to by dbać o każdą część Twojego ciała.

Jeśli raz spróbujesz szczotkowania, pokochasz to na lata …
– Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze szczotkowaniem pamiętaj, by dać swojej skórze czas na przyzwyczajenie się do codziennego rytuału
szczotkowania na sucho. Jeśli zaczniesz zbyt intensywne, możesz skórę
podrażnić. Szczotka na początku może wydawać się ostra i mało przyjemna, dlatego szczotkuj ciało powoli i z niewielkim naciskiem. Wkrótce zobaczysz, że skóra przywyknie do ostrości Szczoty.
– Uważnie obserwuj swoje ciało – jeśli skóra podczas szczotkowania się
łuszczy, oznacza to, że szczotkujesz zbyt mocno. Podczas prawidłowego
szczotkowania powinna ona być jedynie lekko zarumieniona – wynika to z
intensywnego pobudzenia krążenia krwi w skórze.
– Wsłuchaj się w siebie, a już po kilku dniach zobaczysz, że nie tylko Twoje ciało, ale również psyche uzależni się od szczotkowania. Zabieg ten pobudza miliony zakończeń nerwowych w skórze, a to wyzwala ogromna ilość endorfin, mających które odprężające i relaksujące działanie. Szczotkowanie to droga do wewnętrznej harmonii.
– Na co zwrócić szczególna uwagę? Podczas szczotkowania uważaj na
znamiona barwnikowe i wszelkie zmiany skórne o zapalnym charakterze.
Staraj się omijać je podczas szczotkowania Szczotą. Szczotkowanie ciała na
sucho jest zabiegiem niemal dla każdego, jeśli nie jesteś jednak pewien, czy
możesz się szczotkować więcej na temat przeciwskazań do szczotkowania
znajdziesz tutaj.